Oczywiste jest, że chcąc wykonywać komercyjny przewóz zarówno towarów, jak i ludzi, musimy uzyskać prawo jazdy w odpowiedniej do tego kategorii. Takie kursy oferuje wiele firm organizujących także klasyczne kursy prawa jazdy uprawniające do prowadzenia samochodów osobowych.

Jednakże jeśli swoją przyszłą karierę w branży przewozowej traktujemy naprawdę poważnie, to warto zwrócić uwagę także na bogatą ofertę kursów dodatkowych w tym zakresie. Decydując się na ich ukończenie, znacząco podnosimy swoje kwalifikacje i stajemy się poszukiwanym kandydatem do pracy, ponieważ wyprzedzamy konkurencję o co najmniej kilka długości.

Do wyboru mamy np. szkolenia ADR, które uprawniają do przewozu materiałów powszechnie uznawanych za niebezpieczne. Tego typu szkolenie uczy także postępowania w sytuacjach kryzysowych, jakie mogą mieć miejsce, jeśli tego typu ładunek przewozimy. Innym rodzajem szkolenia dodatkowego jest to z obsługi tachografów cyfrowych. Wyjaśnia ono wszystkie niezbędne aspekty związane z czasem pracy kierowców komercyjnych, pracujących na co dzień w transporcie zarówno krajowym, jak i międzynarodowym gdzie stosuje się tachografy.
(Więcej o szkoleniach ADR: http://odtj-szczecin.pl/szkolenia/szkolenie-adr )


Oczywiście każdy z wyżej wymienionych kursów można ukończyć we własnym zakresie, jak i zostać na niego skierowanym przez pracodawcę celem doszkolenia pracownika.

(MM / Fot. Pixabay/cc0)